wtorek, 30 grudnia 2014

Pierwsze świąteczne PARTY JulkiWraz z ukończeniem 3 miesiąca, Julka powoli opanowuje kolejne umiejętności. Na początku znalazła swoje lewe ucho! Chwytała je za każdym razem, kiedy się budziła (chyba sprawdzała czy jest na miejscu). Czasami przeradzało się to w niekończące się ocieranie go lewą łapką. Z przerażeniem na to patrzyliśmy razem z mężem, bo oczywiście wiadomo czego mogą być to objawy - zapalenia ucha. Ale nasza 'Kulka' nie miała ani temperatury ani innych objawów. Mimo to po 3 dniach wybraliśmy się z nią do lekarza, aby rozwiać nasze wątpliwości. Pani doktor zbadała ją od czubka głowy po maleńkie stópki. Na szczęście Jula była całkowicie zdrowa, a drapanie, chwytanie i ocieranie lewego ucha, było oznaką czystej ciekawości. Poza tym po raz pierwszy zobaczyła swoje stopy! Niesamowity widok, jak potrafiła przez kilka sekund podnosić nóżki do góry i dosłownie gapić się na swoje 'depki'. Miesiąc inny niż pozostałe. Nowy i niepowtarzalny :) 
Aby wkroczyć zupełnie inaczej w kolejny 4 miesiąc, postanowiliśmy z mężem zabrać ją na świąteczne przyjęcie dla maluchów. O tym dowiedziałam się dzięki 'themoonmum', za co jestem jej bardzo wdzięczna. W ostatniej chwili zarezerwowaliśmy miejsce i już kolejnego dnia mogliśmy korzystać ze spotkania.
Na całym świecie, w kilkunastu państwach, do takich zajęć przyczynia się akademia 'Baby Sensory'. W Berlinie, 10 dni przed Wigilią, odbyły się typowo świąteczne. Skorzystaliśmy i nie żałujemy. Było bardzo dużo wizualizacji, piosenek, gadżetów edukacyjnych a dla rodziców kawa, herbata i ciacho. Pomiędzy ćwiczeniami była króciutka przerwa, aby dzieciaki mogły trochę odsapnąć. Niesamowita okazja, aby wprowadzić swoją pociechę w świat edukacji i zabawy. Nasza Julka była bardzo zaabsorbowana takimi zajęciami, a najbardziej spodobała jej się piosenka "Hokey Pokey", przy której widząc jak rodzice podnoszą w górę swoje smyki, śmiała się w głos! Pozostałe zajęcia odbywają się co tydzień we środy o ile się nie mylę. Za dwójkę osób dorosłych plus malucha zapłacicie 15EUR. Na pewno skorzystamy jeszcze z kilku zajęć. 

Polecam zajrzeć na ich stronę http://www.babysensory.de/de/home. Mają też swój profil na facebooku, gdzie umieszczają aktualności.
0 komentarze:

Prześlij komentarz