czwartek, 19 marca 2015

Kindercafe
To niesamowite, że w Niemczech są takie miejsca jak to - mowa o Kindercafe, czyli miejscu gdzie maluch może swobodnie eksplorować nowe otoczenie, a rodzice 'spokojnie' wypić kawę :) W Berlinie takich kafejek jest do dość sporo (niedługo załączę taką listę w zakładce). My z Julą postanowiłyśmy się wybrać gdzieś niedaleko naszego miejsca zamieszkania i padło na "Café Ballon". Miejsce jak najbardziej mogę polecić, choć jeszcze w innych nie byłyśmy. Panie z obsługi są mega symaptyczne i pomocne. Kafejka posiada w sumie dwa pomieszczenia do zabaw, jedno na przebranie się (kurtki, buty) oraz na posiłek. Do sali zabaw należy wchodzić bez obuwia.

PIERWSZA SALKA
Jest ona połączona z pomieszczeniem na kawę, śniadanie lub inną przekąskę. Na środku jest dość duża "piaskownica", po brzegi wypełniona plastikowymi piłeczkami. Jest przy niej również mała zjeżdżalnia, którą często "okupują" większe dzieci oraz dywanik, gdzie można położyć jeszcze niesiedzące szkraby. Poza tym dzieciaki mogą się pobawić przeróżnymi zabawkami, które są wyeksponowane na półkach. Książki, samochody i koniki do jeżdżenia, sprawią maluchom ogromną radochę.

DRUGA SALKA
W drugim pomieszczeniu znajduje się coś w rodzaju ogromnego, piętrowego kojca do zabaw (nie wiem jak to profesjonalnie nazwać). W każdym razie, przeznaczony jest już dla większych pociech, które mogą "pływać" w kulkach, zjeżdżać, skakać itp. . Nie wiem czy jest on używany na co dzień, ponieważ akurat w trakcie naszej wizyty nikogo tam nie było, a sama konstrukcja była mocno zakurzona.

Każda sala posiada stoliki i miejsca do siedzenia. Oprócz tego w kawiarni można coś przekąsić (polecam przepyszne gofry), wypić kawę a ostatni hit to nowo wprowadzone lody w gałkach. W każdą niedzielę są organizowane śniadania w formie szfedzkiego stołu i kosztują 8,90eur, a przy wcześniejszej rezerwacji 7,90eur. Dzieci poniżej lat 3, mogą pałaszować bezpłatnie.

Więcej szczegółów szukajcie bezpośrednio u źródła: Café Ballon

0 komentarze:

Prześlij komentarz