czwartek, 14 maja 2015

Zamienniki mleka modyfikowanego Niemcy-Polska na przykładzie marki NUTRICIAOczywiście wiadomo, iż najlepszym pokarmem dla naszego malucha jest mleko mamy. Natomiast są przypadki, w których z różnych przyczyn, mamy wybierają mleko modyfikowane. Osobiście uważam, że jest to sprawa indywidualna i nie podlega dyskusji.

----------------------------------

Na wstępie tylko uprzedzę, że w żadnym wypadku nie zostałam poproszona o napisanie tego posta w celu promocji marki BEBILON lub BEBIKO. Post został napisany pod wpływem licznych zapytań o odpowiedniki mlek przeróżnych marek. Dlaczego więc NUTRICIA? Ponieważ najszybciej dostałam od nich odpowiedź.

Wybierając się z naszym skarbem w  podróż do Polski (do rodziny, przyjaciół itp.), mamy wszystkie niezbędne nam rzeczy łącznie z zapasem pokarmu. Właśnie, z zapasem. Tak nam się niekiedy wydaje, że to co mamy ze sobą z pewnością nam wystarczy. No bo po co brać ze sobą "tonę" mleka, skoro wiemy kiedy i ile nasza pociecha zjada. Są natomiast sytuacje, w których rzeczywiście tego pokarmu zabraknie akurat podczas naszego wyjazu. Co wtedy? Czy istnieją jakieś zamienniki rynku niemieckiego w Polsce? W tym celu udałam się po odpowiedzi do źródła. Za przykład posłuży nam mleko APTAMIL firmy NUTRICIA.


Odpowiedzi udzieliła: Małgorzata Kołodrub, kierownik ds. komunikacji NUTRICIA Polska

1.     Czy mleko APTAMIL jest odpowiednikiem mleka BEBILON czy BEBIKO?


Mleko Aptamil jest odpowiednikiem mleka Bebilon. Zarówno mleko Aptamil, jak i mleko Bebilon mają takie same przeznaczenie, ale ich receptury mogą się różnić. Lokalny dystrybutor odpowiedzialny za produkt Aptamil w Niemczech udzieli dokładnych informacji w sprawie szczegółów dotyczących receptury mleka na tym rynku.

2.     Jaka jest różnica pomiędzy BEBILONEM a BEBIKO?


Wszystkie mleka dla niemowląt muszą spełniać surowe wymagania prawne dotyczące ich receptur. Dlatego mleka Bebiko i Bebilon mają podobne składy, są bezpieczne dla niemowląt i małych dzieci, ale nie są tymi samymi produktami. Oba produkty dostarczają dziecku wszystkich niezbędnych składników odżywczych w ilościach i proporcjach odpowiednich na danym etapie rozwoju.
Najbardziej istotną różnicą składu mlek modyfikowanych Bebiko i Bebilon jest dodatek kwasu tłuszczowego DHA z grupy omega-3. Mleko Bebilon (zarówno 1 jak i 2) zawiera go więcej niż mleko Bebiko. Ponadto mleka różnią się funkcjonalnością opakowania. Produkty z linii Bebiko dostępne są w standardowym, kartonowym opakowaniu, zawierającym szczelną torebkę z mlekiem modyfikowanym. Natomiast produkty marki Bebilon oferowane są w funkcjonalnym i nowoczesnym opakowaniu, które zapewnia dodatkową wygodę oraz ułatwia przygotowanie i przechowywanie produktu. Wybór mleka modyfikowanego zawsze warto skonsultować z lekarzem pediatrą, który pomoże dobrać produkt odpowiedni dla dziecka.

3.    W Niemczech jest dostępne mleko MILUPA o podobnym logo do mleka BEBIKO. Czy w związku z tym jest to zamiennik mleka BEBIKO?


Mleka modyfikowane Milupa i Bebiko należą do tego samego koncernu. Milupa jest lokalną marką mleka dostępną między innymi na rynku niemieckim. Receptury mlek mogą różnić się, ponieważ każdy kraj dostosowuje recepturę do lokalnych potrzeb i wymagań klientów, a przede wszystkim do zaleceń ekspertów w zakresie podaży składników odżywczych. Różnicę można zauważyć między innymi w zawartości witaminy D. W polskich sklepach dostępna jest np. gama mlek modyfikowanych Bebiko Junior z recepturą wzbogaconą o tę witaminę i wapń. Produkt powstał w odpowiedzi na najnowsze zalecenia żywieniowe polskich ekspertów dotyczące zawartości witaminy D i wapnia w codziennym menu Juniorów oraz alarmujące wyniki badań pt. „Kompleksowa ocena sposobu żywienia dzieci w wieku 13-36 miesięcy w Polsce”, które wykazały, że aż 80% dzieci w tym wieku ma dietę zbyt ubogą w witaminę D i wapń. Dlatego przy wyborze produktu dla tak wrażliwej grupy konsumentów, jaką są niemowlęta i dzieci, zachęcamy do konsultacji ze specjalistą, który dopasuje sposób żywienia dziecka do jego indywidualnych potrzeb. 

Wniosek jest jeden. Pomimo, iż marka mleka jest ta sama, nie oznacza to, że mleko ma identyczny skład. Każde państwo ma swoje normy żywieniowe i do nich dostosowuje wszystkie produkty.

Po więcej informacji odsyłam na stronę www.bebiprogram.pl lub www.bebiklub.pl, gdzie można również dokonać bezpłatnej rejestracji. W zamian za to, otrzymujecie cenne wskazówki i informacje dotyczące rozwoju Waszego dziecka, a także uzyskujecie dostęp do poradników na przykład żywieniowych.


0 komentarze:

Prześlij komentarz