poniedziałek, 1 czerwca 2015

TOP 5 ukochanych miejsc w Niemczech
Dziś zaczniemy inaczej. Były już miejsca proponowane przeze mnie na Dzień Dziecka, teraz czas na dalsze podróże. Nie jest ich za wiele, bo w ciągu 3 lat nie zdążyliśmy "zajrzeć" w każdy zakątek Niemiec, ale uważam, że są "warte grzechu" i niewątpliwie są czymś w rodzaju uzależnienia - zawsze do nich chętnie wracam.


1. RUGIA

Przepiękna, zapierająca dech w piersiach niemiecka wyspa położona na Bałtyku. Wietrznie, ale przepięknie. Kilometrowe plaże, lasy i wysokie klify. Nigdy nie powiedziałabym, że jest ona w Niemczech. Bardziej przypominała mi momentami wyspę z ciepłych krajów. 2. POCZDAM

Miejsce idealne dla wielbicieli spacerów. Sam Poczdam przypomina raczej stare miasteczko. Najbardziej natomiast urzekł mnie ogromy park Sanssouci. Mnóstwo alejek, zakamarków, cisza i spokój. Idelane na weekendowy relaks i wyciszenie.

3. BERLIN - WYSPA PAWIA

Miejsce, o którym nawet nie wszyscy rodowici Niemcy wiedzą. Ja sama dowiedziałam się o nim zupełnie przypadkiem. Mowa o wyspie Pawia, która jest niewielka, ale warta zobaczenia. Nie bez powodu została wpisana na listę UNESCO. Cudowne ogrody, coś w angielskim stylu. Symbolem wyspy jest biały zameczek, widoczny na większości zdjęć robionych przez zwiedzających. Główną atrakcją są oczywiście pawie, które poprotu sobie CHODZĄ! Idąc alejkami, zastanawiałam się po cichu, czy aby na pewno żaden nie zacznie nas gonić...
4. WERBELLINSEE

Ktoś chciałby udać się na mazury? Proszę bardzo! Miejsce, które dosłownie je przypomina, znajduje się właśnie nad tym jeziorem. Żaglówki, namioty, trawa, las no i jezioro na wyciągnięcie ręki! Bajka! Kocham to miejsce. Kiedy tam jestem, wracam wspomnieniami do czasów dzieciństwa, kiedy to jeździłam co roku na mazury z rodzicami. Ah te beztroskie czasy! Co ciekawe, na dnie tego jeziora znajduje się nawet wrak barki, ale to już perełka dla nurków. 
5. NEUSCHWANSTEIN

Umieściłam je na samym końcu, ponieważ tu nie byłam, ale już wiem, że będzie to moje jedne z ulubionych zakątków Niemiec. Bajkowy zamek rodem z Disneylandu, a nawet lepiej, bo położony pośrodku bawarskich Alp. Kolejny punkt na liście naszych podróży. 

źródło: www.turystyka.wp.pl


A jakie są Wasze ukochane miejsca w Niemczech? Z miłą chęcią poznam też Wasze typy warte zobaczenia. Bo kto wie, może też trafią na naszą listę :)Ten projekt jest dedykowany Stowarzyszeniu Piękne Anioły.
Jeżeli spodobał Ci się mój post, możesz wesprzeć Fundację dowolną kwotą. Więcej informacji na naszym blogu: http://klubpolek.pl/stowarzyszenie-piekne-anioly/