środa, 2 marca 2016

Sprytna mama "dostępna" w Niemczech!

Uwieeeeeeelbiam wprost kocham różnego rodzaju gadżety, gadżeciki, "pierdółki" i inne tego typu rzeczy. Nie ukrywam, że dość często szukam jakiegoś ułatwienia w każdej sytuacji - tak jestem leniem :P .  Przyznaję się bez bicia. Skoro tak, to dlaczego by nie poszukać prostszych rozwiązań przy codziennych bądź nie codziennych sytuacjach "dzieciowych". Mamy okres, który niestety sprzyja przeziębieniom, a co za tym idzie m.in. podawanie leków naszym pociechom. Może nie każda mama miała z tym do czynienia, ale napewno zdecydowana większość. Wiem, że u niektórych to wręcz HORROR. Tak więc zobaczmy co dla Was wyszperałam moje Drogie Mamusie, aby oszczędzić stresu (w jakikolwiek sposób) i Wam i Waszym dzieciaczkom.1. Smoczek do mierzenia temperatury / Schnullerthermomenter

Gdybym wiedziała o nim wcześniej, napewno pokusiłabym się o jego kupno. Nie jest on tak dokładny jak termometr do ucha, ale napewno dużo łatwiej zmierzyć nim temperaturę dziecku. Dostępne m.in. w MY TOYS, WINDELN.DE, AMAZON, BABYWALZ.

Cena: od 4,99€

2. Smoczek do podawania lekarstwa / Medikamentensauger lub Medikamentenschnuller

Na szczęście nie był nam potrzebny, bo nie mieliśmy raczej problemów z podawaniem jej lekarstw. Ale dla mam, które mają nie lada wyzwanie, taki smoczek może być fajnym rozwiązaniem. Dostępny w aptekach oraz m.in. w AMAZON, BABYWALZ, EBAY.

Cena: od 4€


3. Smoczek do inhalacji / Inhalationssauger lub Inhalationsschnuller

Kolejny pomocnik przy chorobach lub przeziębieniu. Smoczek, dzięki któremu nasze dziecko
inhaluje się np. podczas snu. Wystarczy nasączyć watkę odpowiednim olejkiem, ustawić intesywność wydzielanego zapachu i nasz dziec przy zatkanym nosku, może spokojnie oddychać w nocy. Dosępny m.in. w aptekach, AMAZON, EBAY.

Cena: od 2,60€


4. Smoczek do inhalacji nebulizatorem OMRON / Schnullermaske

Jest to specjalna maska w kształcie smoczka, przez który dziecko wdycha parę z nebulizatora. Nie musimy przy tym trzymać malucha przy specjalnej masce, tylko dajemy mu poprostu smoka. Jestem mega ciekawa czy się sprawdza, bo do tej pory my używamy tylko masek dla dzieci. Natknęłam się tylko na taki do specjalnej firmy OMRON. Niestety sam nebulizator tej marki jest dość kosztowny bo w granicach 50€-90€. Ale jeśli ktoś z Was już jest w jego posiadaniu, dajcie znać jak z jego funkcjonalnością. Dostępny m.in. w aptekach lub sklepach medycznych, AMAZON.

Cena: od 8,95€
5. Kubek z pojemnikiem na lekarstwo / The medicine dispensing Sippy Cup 

I na koniec zamiast smoków na lekarstwo mam coś lepszego. Ten oto kubek zawiera specjalny pojemniczek, który napełniamy lekarstwem. Dzięki temu nasze dziecko nieświadomie będzie zażywało odpowiednią dawkę leku, myśląc, że jest to soczek lub herbatka. Sprytne, aczkolwiek DROGIE. Znalazłam go tylko na AMAZON.

Cena: 69€

Być może, któryś z gadżetów będzie Wam pomocny, być może, któryś z nich już znacie albo macie jeszcze inne. Śmiało dajcie znać w komentarzach.

DUŻO ZDROWIA!


1 komentarz:

  1. Widziałam dzisiaj właśnie ten smoczek do podawania leków, ale na tzw. "zapas" nie zamierzam kupować, ewentualnie jak się mały urodzi i będę potrzebować. Też jestem gadzeciara i lubię ułatwiać sobie w ten sposób mnóstwo rzeczy np w pracach domowych :-)

    OdpowiedzUsuń