środa, 23 marca 2016

Weekend w AquaparkNie macie pomysłu na niedzielę, a chcielibyście ją spędzić ze swoimi dziećmi dość aktywnie? Aquapark dla maluchów jest nie lada atrakcją. I nie mam na myśli słynnego i moim zdaniem przereklamowanego Tropical Islands. Jest coś znacznie fajnieszego pod względem "dziecięcym", tańszego i naprawdę blisko Berlina, bo około 30km! 

Erlebnisbad, czyli Aquapark

TURM, bo tak oficjalnie został nazwany Aquapark, który szczerze polecam, znajduje się w Oranienburg. Autem dojedziecie tu w około 30min, a pociągiem regionalnym w około 25min. Jeśli wybierzecie pociąg, najprościej dojedziecie z dworca głównego w Berlinie, aż do stacji Sbahn Oranienburg. Stamtąd około 800m spacerkiem. Koszt biletu to jedyne 3,30€. 
Tłumy?

Kolejki są, mnóstwo ludzi też, ale nie ma tragedii :) Tak jak w większości Aquaparków kupujecie bilet i dostajecie opaske z magicznym "zegareczkiem", dzięki któremu macie dostęp do swojej szafki oraz naliczacie na niego również wszelkie dobrodziejstwa w postaci np. jedzenia. Na koniec pozostaje Wam się już z tego rozliczyć.

Raj dla ciała, duszy i....DZIECI!

Naliczyłam łącznie 5 basenów w tym jedno jacuzzi. Baseny dla maluchów są dwa: jeden z wodą mniej więcej do kolanek dzieci (tak było w przypadku mojej 18miesięcznej córki) a drugi z wodą do kostek. Obydwa mają temperaturę 32 stopni, także są bardzo ciepłe. Zresztą w samym pomieszczeniu z basenami jest naprawdę gorąco - nie sposób zmarznąć. 

http://www.erlebniscity.de/erlebnisbad/

W większym basenie dodatkową atrakcją są sztuczne fale. Po bardzo głośnym dźwięku statku, woda zaczyna wyglądać niczym falujące morze. Świetna zabawa, tym razem dla dorosłych ;) Oprócz tego są dwie zjeżdżalnie, basen solankowy na zewnątrz budynku i basen typowo pływacki. Mało tego, kiedy zrobi się cieplej, można pograć w siatkówkę na boisku. No ale czym byłby Aquapark bez czegoś dla duszy. Sauna, masaże, kosmetyka, solarium jednym słowem małe spa, to kolejny atut tego miejsca. Oprócz tego budynek jest położony w bardzo ciekawym miejscu, gdzie latem można nawet znaleźć niewielką łąkę np. do opalania :)http://www.erlebniscity.de/erlebnisbad/

http://www.erlebniscity.de/erlebnisbad/

http://www.erlebniscity.de/erlebnisbad/

http://www.erlebniscity.de/erlebnisbad/

Ogólnie byliśmy bardzo zodowoleni. Dzieciaki wybawione, pozytywnie zmęczone, najedzone także można było im dogadzać bez końca. Wiem, że jest jeszcze ścianka wspinaczkowa oraz sala do fitnessu, ale nie mieliśmy okazji jeszcze tam zawitać. Może następnym razem, bo napewno taki będzie. Póki co zdjęcia zaczerpnięte prosto ze strony, bo nie było czasu na robienie swoich, ale później pododaję. A na dole mała prywata z niedzielnego wypadu :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz