wtorek, 10 stycznia 2017

Górki, góreczki w Berlinie


Zima, zima, zima
Pada, pada śnieg!
Jadę, jadę w świat sankami...


No właśnie. Tylko gdzie z tymi sankami, żeby nie było nudy?
Berlin doczekał się śniegu, co prawda nie są to ilości, które powalają na kolana, ale coś można z tym zrobić. Dla tych, którzy szukają czegoś ambitniejszego niż spacer z sankami po chodnikach lub parkach, mam coś ciekawego. GÓRKI! A tak, w Berlinie też są :) 

1. TEUFELSBERG / Teufelsseechaussee 10, 14193 Berlin
Numer jeden to górka (lub góra) w dzielnicy Grunewald. Wejście na nią trochę zajmuje, bo około 15minut, ale ponoć naprawdę warto. Poza tym widoki przez zjazdem w dół są niesamowite - panorama Berlina za darmo :)

2. ODERBRUCHKIPPE / Hohenschönhauserstr. 1, 10407 Berlin
Na drugim miejscu znajduje się górka w dzielnicy Prenzlauer Berg. Ulokowana w parku daje możliwości późniejszego spacerku. Górka ma długość około 250 metrów.

3. FREIZEITPARK LÜBARS / Alte Fasanerie 10-11, 13469 Berlin
Reinickendorf - tych rejonów szczerze mówiąc nie znam, ale i tam jest coś do zjeżdżania i odrobiny zabawy. Długość trasy mieści się w granicach 40-200 metrów. Z reguły jest dość tłoczno, ale jeśli najmłodszym znudzi się zjeżdżanie lub tłok, możemy śmiało skorzystać z placu zabaw, który również jest w parku. Ponadto niedaleko możemy odwiedzić farmę Lübars, co jest dodatkową atrakcją. Aż i nas kusi, więc napewno nie omieszkamy odwiedzić tego miejsca. 

4. FISHTALPARK / Onkel-Tom-Straße 50, 14169 Berlin
Czas na Zehlendorf. Górka nie dość wysoka, bo około 150 metrów, ale zapewne zabawy co niemiara. Jest dość sporo miejsca na zjeżdżanie i dużo alternatywnych tras dla zjeżdżających. 

5. INSULANER / Munsterdamm 90, 12169 Berlin
Trasa tej górki to około 200 metrów. Mieści się ona w dzielnicy Steglitz, oczywiście w środku parku. U podnóży górki znajdziemy też planetarium, co może być atrakcją na późniejszy wypad. Latem możemy pograć tu także w mini golfa.

6. HAHNERBERG / Am Weinmeisterhornweg 1, 13595 Berlin
Długość trasy to aż około 600 metrów - najdłuższa w Berlinie. Górka znajduje się w środku parku na Spandau, również z trasami dla małych dzieci. 

7. VIKTORIAPARK / Katzbachstr. 1, 10965 Berlin
Nawet park z pięknym wodospadem ma swoją górkę. Co prawda nie są one powalającej wysokości, bo trasa nie przekracza 50 metrów, ale można się i tam pobawić. Miejsca nie muszę chyba przedstawiać, ale dla tych, którzy jeszcze go nie znają, polecam udać się na Kreuzberg.

8. FRIEDRICHSHAIN / Am Friedrichshain 8, 10407 Berlin
Kolejna górka tym razem na Friedrichshain. Trasa około 150 metrów, ogrodzona płotem z każdej strony. Górka nie znajduje się w środku parku Volkspark Friedrichshein, lecz na jego początku (lub końcu zależy z której strony patrzycie), zaraz przy wysokim pomniku. 

9. RIXDORFER HÖHE / Columbiadamm 111, 10965 Berlin
100 metrów długości trasy - tyle ma górka ponownie w dzielnicy Kreuzberg. Ma dwie trasy, w zależności od stopnia trudności. Zabawa na górce dla każdego.

10. HUMBOLDHÖHE / Hochstr. 7, 13357 Berlin
Ostatnią górką na mojej liście jest Humboldhöhe w dzielnicy Wedding. Trasa nie dość długa bo mieście się w granicach 5-50 metrów. Prawdopodobnie, nawet jest jest zbyt tłoczno, to nie da się tego odczuć. 

To co? Jak sanki kupione to korzystać z berlińskiej zimy, dopóki mamy śnieg :) 

0 komentarze:

Prześlij komentarz